Založ si blog

Päť stupnov pripútanosti – Múdrosť Toltékov v modernom svete

Recenzie:

O čom pojednáva táto Kniha?

Veľa rokov som sa snažil žiť podľa obrazov, ktoré som si o sebe vytvoril, kým som objavil, že toto som ja – nepotrebujem nijaký príbeh. Som to naozaj ja. Som dokonalý práve v tejto chvíli, a to je všetko, čo potrebujem, aby som sa mohol tešiť zo života.

Keď som to pochopil, mohol som si život ľubovoľne preorientovať, a to takým smerom, ktorý sa mi v tom momente zdal najlepší. Mal som na výber, bol som voľný.

Otvorili sa predomnou nekonečné možnosti, ktoré som pred tým nevidel, hoci tu už boli. Dnes nerobím zmeny preto, aby som sa páčil sám sebe a mohol sa akceptovať. Prostredníctvom zmeny sa vyjadrujem a vediem intenzívnejší život, pretože teraz sa akceptujem taký, aký som.

Toto je sloboda: schopnosť radovať sa a byť presne tým, kým som, vôbec sa pri Tom nemusím obmedzovať, či ponižovať nejakým hodnotením. Vták je vták. Saguaro je saguaro. Kaktus je kaktus. Človek je človek. Miguel je Miguel. Vy ste vy. Ste dokonalý.

Kniha sa podrobne zaoberá aj:

Naše vnímanie verzus potenciál. Sen jedinca a sen planéty. Priznanie a pripútanosť. Päť stupňov pripútanosti.

  1. Pravé ja.
  2. Náklonnosť.
  3. Dočasné stotožnenie.
  4. Trvalé stotožnenie.
  5. Fanatizmus.

Najväčší démon. Znižovanie stupňa pripútanosti. Odhaľovanie príbehov a domnienok. Pripútanosť ako zdroj konfliktov. Úcta k vlastným emóciám.

Top three- Čo táto kniha dala Dušanovi, v čom mu pomohla a kam ho nasmerovala?

Kniha má moc transformovať staré, známe, isté, bezpečné, žiarivé a spútané vedomosti a múdrosti, dohody a presvedčania na nové, neznáme, neisté, nebezpečné, temné a slobodné prežitky pravdy. Kniha ich Dušanovi z polovice dopomohla rozvíjať, nútila ho premýšľať, rozširuje jeho slovnú zásobu, vzdeláva ho, vedome a s múdrosťou obohacuje, transformuváva jeho duševný a duchovný sposob mylsenia a postoj. Kniha mu z polovice transformovala skutky a činy spolu s výsledkami vedúce k absolútnej slobode. Dušana kniha z polovice bavila a určite si ju už neprečíta niekoľko krát. Kniha bola spestrením dňa.

Poznámky:

  1. Pravé ja

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Som živá bytosť bez ohľadu na svoje poznanie, ktoré existuje len preto, lebo existujem ja.

  1. Náklonnosť

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Používam poznanie ako nástroj, pomocou ktorého dávam niečomu v živote prednosť.

  1. Dočasné ztotožnenie

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Stotožňujem sa so svojím poznaním, hoci je len nástrojom na vnímanie a chápanie sveta.

  1. Trvalé ztotožnenie

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Moja identita vo forme môjho poznania mi dáva pravidlá a smernice, podľa ktorých žijem svoj život.

  1. Fanatizmus

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Moje poznanie ovláda všetko, čo robím.

Lexikon:

Zámer – každým áno sa niečo vytvára, každé nie, ostáva bez tvorenia, súhlas a odmietnutie

Velkolepý plán

28.08.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Hawking a Mlodinow ve své knize přístupným esejistickým stylem hledají odpověď na otázky, které připomínají spíše filozofické pojednání než kosmologický výklad: Proč jsme na světě? Proč vlastně vůbec něco existuje? Jaká je povaha reality? Jak to, že je vesmír tak přesně „vyladěn“, že je možné, abychom v něm [...]

Zázrak vášho ducha – Kniha o odhalení duševného života a jeho premene

08.08.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Táto kniha významného priekopníka pozitívneho myslenia ponúka jednoduchý, ale mimoriadne účinný spôsob, ako pripraviť vášho ducha do priameho kontaktu s univerzálnym duchom, ktorým je vševediace, vševedúce a všemohúceho kolektívne podVedomie ľudstva. Po tisícročia mal tento duch mnohé mená: Boh, príroda, nekonečná [...]

Výbor z díla II. (Archetypy a nevědomí)

30.07.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Revidované vydání druhého svazku Výboru z díla C. G. Junga. Kniha obsahuje Jungovy texty Kniha sa podrobne zaoberá aj: Teoretické úvahy o podstate duševna. O archetypoch kolektívného nevedomia. O pojme kolektívného nevedomia. O archetypu so vzláštným zreteľom k pojmu Animy. Psychologické aspekty archetypu matky. Psychológia archetypu [...]

walesa

Osemdesiatročný Wałęsa chce znova búrať režim. Ak Kaczyński vyhrá voľby, bude občianska vojna, varuje

29.09.2023 19:30

Búrlivák, ktorý pomohol skoncovať s komunistickou érou v Poľsku, má na chrbte už osem krížikov. Lech Wałęsa sa ihneď po oslavách okrúhlych narodenín chystá podporiť opozíciu proti strane svojej niekdajšej pravej ruky, dnes najmocnejšieho muža Poľska Jarosława Kaczyńského.

SR Nové Zámky Migranti Nelegálni Registrácia NRX

Migranti na Slovensku zostať nechcú. Sme chudobní, xenofóbni a nepohostinní

29.09.2023 18:00

Profesor Drbohlav pripomína, že migranti z chudobnejších krajín globálneho juhu, ktorí dnes prúdia do Európy, rozhodne pre Slovensko hrozbou nie sú.

migrácia

Pohrebisko detí a budúcnosti: Počet mŕtvych migrantov v Stredomorí sa toto leto strojnásobil

29.09.2023 17:57

Medzi migrantmi, ktorí prišli do Talianska od januára do septembra, bolo 11 600 maloletých bez sprievodu.

Nemecko počasie september najteplejší meranie DWD

September prepísal teplotné rekordy naprieč celou Európou

29.09.2023 16:59, aktualizované: 17:21

Najvyššiu teplotu 33,3 stupňa zaznamenali Nemci 12. septembra v meste Waghäusel.

Dušan Fajnor

Piata dohoda od Don Miguel Ruiz hovorí o skeptickosti a načúvaní k druhému. Neverte mne, neverte sebe a neverte nikomu inému!!! Potiaľ, pokiaľ prežijete Prežitok Pravdy. Čo znamená prežitok bez ja, prežitok bez eGa na vlastnej koži, prežitok na vlastné oči...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 39865x
Priemerná čítanosť článkov: 633x

Autor blogu

Odkazy