Založ si blog

Päť stupnov pripútanosti – Múdrosť Toltékov v modernom svete

Recenzie:

O čom pojednáva táto Kniha?

Veľa rokov som sa snažil žiť podľa obrazov, ktoré som si o sebe vytvoril, kým som objavil, že toto som ja – nepotrebujem nijaký príbeh. Som to naozaj ja. Som dokonalý práve v tejto chvíli, a to je všetko, čo potrebujem, aby som sa mohol tešiť zo života.

Keď som to pochopil, mohol som si život ľubovoľne preorientovať, a to takým smerom, ktorý sa mi v tom momente zdal najlepší. Mal som na výber, bol som voľný.

Otvorili sa predomnou nekonečné možnosti, ktoré som pred tým nevidel, hoci tu už boli. Dnes nerobím zmeny preto, aby som sa páčil sám sebe a mohol sa akceptovať. Prostredníctvom zmeny sa vyjadrujem a vediem intenzívnejší život, pretože teraz sa akceptujem taký, aký som.

Toto je sloboda: schopnosť radovať sa a byť presne tým, kým som, vôbec sa pri Tom nemusím obmedzovať, či ponižovať nejakým hodnotením. Vták je vták. Saguaro je saguaro. Kaktus je kaktus. Človek je človek. Miguel je Miguel. Vy ste vy. Ste dokonalý.

Kniha sa podrobne zaoberá aj:

Naše vnímanie verzus potenciál. Sen jedinca a sen planéty. Priznanie a pripútanosť. Päť stupňov pripútanosti.

  1. Pravé ja.
  2. Náklonnosť.
  3. Dočasné stotožnenie.
  4. Trvalé stotožnenie.
  5. Fanatizmus.

Najväčší démon. Znižovanie stupňa pripútanosti. Odhaľovanie príbehov a domnienok. Pripútanosť ako zdroj konfliktov. Úcta k vlastným emóciám.

Top three- Čo táto kniha dala Dušanovi, v čom mu pomohla a kam ho nasmerovala?

Kniha má moc transformovať staré, známe, isté, bezpečné, žiarivé a spútané vedomosti a múdrosti, dohody a presvedčania na nové, neznáme, neisté, nebezpečné, temné a slobodné prežitky pravdy. Kniha ich Dušanovi z polovice dopomohla rozvíjať, nútila ho premýšľať, rozširuje jeho slovnú zásobu, vzdeláva ho, vedome a s múdrosťou obohacuje, transformuváva jeho duševný a duchovný sposob mylsenia a postoj. Kniha mu z polovice transformovala skutky a činy spolu s výsledkami vedúce k absolútnej slobode. Dušana kniha z polovice bavila a určite si ju už neprečíta niekoľko krát. Kniha bola spestrením dňa.

Poznámky:

  1. Pravé ja

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Som živá bytosť bez ohľadu na svoje poznanie, ktoré existuje len preto, lebo existujem ja.

  1. Náklonnosť

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Používam poznanie ako nástroj, pomocou ktorého dávam niečomu v živote prednosť.

  1. Dočasné ztotožnenie

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Stotožňujem sa so svojím poznaním, hoci je len nástrojom na vnímanie a chápanie sveta.

  1. Trvalé ztotožnenie

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Moja identita vo forme môjho poznania mi dáva pravidlá a smernice, podľa ktorých žijem svoj život.

  1. Fanatizmus

Ovláda poznanie teba – alebo ty ovladaš poznanie? Moje poznanie ovláda všetko, čo robím.

Lexikon:

Zámer – každým áno sa niečo vytvára, každé nie, ostáva bez tvorenia, súhlas a odmietnutie

Umenie sa ľahko učiť – metódy, ktoré vám uľahčia učenie

23.04.2024

Recenzie: Kniha: Umenie sa ľahko učiť – metódy, ktoré vám uľahčia učenie Autori: Kurt Tepperwein Vydavateľ: 2/2012 neznámy Zdroj: uložto.sk O čom pojednáva táto Kniha? Text zadnej strany: Metódy, ktoré vám uľahčia učenie. Učenie sa je ťažké! Bude však pre vás zábavou, ak využijete kombinácie metód profesora Kurta Teppperweina, ktoré vás naučia učiť sa: [...]

Hovory s Bohem 1

25.12.2023

Recenzie: Kniha: Hovory s Bohem 1 Autori: Neale Donald Watch Vydavateľ: Zdroj: ulozto.sk O čom pojednáva táto Kniha? Bestseller, v ktorom autor formou dialogu s Bohom hľadá odpovede na základné otázky viery, života a smrti. Dalším pokračováním tejto pútavej a rozhodne zajímavej knihy sú Walschovy Hovory s Bohom II. a Hovory s Bohom III. Kniha sa podrobne zaoberá [...]

Minutový manažer

29.11.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Táto opica mohli byť cudzím problémom. Táto kniha, jedna z najoslobodzujúcejších v nezvyčajnej Knižnici minitovéhi manažéra, dáva nezabudnuteľnú lekciu: ako ušetrí čas na veci, ktoré chcete a potrebujete urobiť. Autori ukazujú krok, po kroku, ako sa manažéri môžu oslobodiť od problémov, ktoré nepatria do ich kompetencie a [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

dusan

Všímanie si oKamžiku za oKamžikom, momentu za momentom, oKamihu za oKamihom bez hodnotenia, súdenia, nálepkovania. Uvedomovať si kontakt so zemou a tak ukotvovávať sa v prítomnom oKamihu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 57527x
Priemerná čítanosť článkov: 846x

Autor blogu

Odkazy