Založ si blog

Jednota všetkého živého

Recenzie:

O čom pojednáva táto Kniha?

Čitateľ v tejto knihe nájde pasáže z Novej Zeme, ktoré sú podľa autora nesmierne inšpiratívné a preto má význam vraciať sa k ním viac krát. Nejde však o zhustenú verziu pôvodnej knihy, kedže niektoré výroky sú jemne pozmenené a skombinované odseky sú popreskupované často v inom poradí ako publikácií, z ktorej boli vybrané. Azda najväčší úžitok budú mať z tejto knihy tí, ktorí si novú zem prečítali už viackrát a hlboko na nich zapôsobila, pretože zrejme prežili určitý stupeň vnútornej transformácie. Cieľom tejto knihy je teda ďalej podnecovať a rozvíjať duchovnú premenu.

Kniha sa podrobne zaoberá aj:

Za hranicami myšlienok. Silou prítomného okamihu. Kto Som? Duchovným prepudením. Vnútorným priestorom. Cieľom vášho života. Budte prítomní. Vedomím. Vnútorným telom. Bytím v jednote so životom.

Top average – Čo táto kniha z polovice dala Dušanovi, v čom mu pomohla a kam ho nasmerovala?

Kniha má moc z polovice transformovať staré, známe, isté, bezpečné, žiarivé, zviazané vedomosti a múdrosti, dohody a presvedčania na nové, neznáme, neisté, nebezpečné, temné slobodné prežitky pravdy. Kniha ich Dušanovi z polovice dopomohla rozvíjať, z polovice nútila ho premýšľať, z polovice rozširuje jeho slovnú zásobu, z polovice vzdeláva  ho, vedome a s múdrosťou z polovice obohacuje. Kniha mu z polovice transformovala  skutky a činy spolu s výsledkami vedúce k slobode. Kniha Dušana miestami nudila a tak čítanie musel niekoľkokrát odložiť aby ju dočítal. Kniha bola miestami stratou času.

Myšlienky:

 • Kto teda Som? Som ten, kto to všetko vidí. Som vedomie, ktoré prechádza myšlienkam. Som priestor v ktorom myšlienky – alebo emócie a vnemy – vznikajú.
 • Keď prestanete rozdávať nálepky, alebo keď si ich len uvedomíte, ako sa správate, vznikne vo vás vnútorný priestor a zbavíte sa posadnutosti mysľou.
 • Vlastne by ste to vedomie, ktoré si uvedomuje hlas.
 • Keď prestanete svet okolo seba neustále pomenovať a nalepkovať, znova získate schopnosť vnímať zázraky.
 • Najväčším nepriateľom ega je prítomný okamih, čiže život ako taký.
 • Celý náš život sa odvíja v neprestajnej Prítomnosti.
 • Tým, že zo svojho vedomia eliminujete čas, súčasne eliminujete aj silu svojho eGa. To je pravé duchovné cvičenie.
 • Najpravdivejsie má nevyjadruje to, či som toto, alebo tamto, ale skutočnosť, že som.
 • Akceptuje teda pritomnú chvíľu a objavíte dokonalosť, ktorú nenarušia ani formy, ani plynutie času.
 • Uvedomenie je priestor v ktorom existujú myšlienky, keď si ten priestor uvedomí sám seba.
 • Oslobodiť sa od eGa nie je vôbec náročné, vlastne je to celkom jednoduché. Úplne stačí, ak si budete uvedomovať svoje myšlienky a emócie také, aké v skutočnosti sú.
 • Keď vedomie nie je úplne zahltené myšlienkami, nejaká jeho časť zostáva v nepodmienenom a bezforemnom, pôvodnom stave. To je vnútorný priestor.
 • Prázdne vedomie naznačuje nielen to, že ste sa oslobodili od eGa, ale aj to, že ste sa zbavili závislosti od vecí tohto sveta, čiže už vás nezaťažuje hmota a ani mazerializmus.
 • Uvedomte si, že dýchanie odvádza pozornosť od myšlienok a vytvára priestor.
 • Váš život má vnútorný i vonkajší cieľ. Vnútorný cieľ sa týka Bytia a je prvoradý. Vonkajší cieľ života sa týka vašej činnosti a je druhoradý.
 • Osvietené konanie znamená zosúladenie vášho vonkajšieho cieľa (toho, čo robíte) s vnútorným cieľom (so stavom duchovného prebudenia)
 • Iba Prítomnosť vás môže oslobodiť od eGa a prítomný môžete byť len Teraz a nie včera, či zajtra. Iba Prítomnosť vás môže zbaviť ťarchy minulosti a zmeniť stav vášho vedomia .
 • Nezáleží na tom, ako vaše telo vyzerá navonok, pretože pod vonkajšou formou sa nachádza intenzívne

Päť stupnov pripútanosti – Múdrosť Toltékov v modernom svete

17.09.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Veľa rokov som sa snažil žiť podľa obrazov, ktoré som si o sebe vytvoril, kým som objavil, že toto som ja – nepotrebujem nijaký príbeh. Som to naozaj ja. Som dokonalý práve v tejto chvíli, a to je všetko, čo potrebujem, aby som sa mohol tešiť zo života. Keď som to pochopil, mohol som si život ľubovoľne preorientovať, a to [...]

Velkolepý plán

28.08.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Hawking a Mlodinow ve své knize přístupným esejistickým stylem hledají odpověď na otázky, které připomínají spíše filozofické pojednání než kosmologický výklad: Proč jsme na světě? Proč vlastně vůbec něco existuje? Jaká je povaha reality? Jak to, že je vesmír tak přesně „vyladěn“, že je možné, abychom v něm [...]

Zázrak vášho ducha – Kniha o odhalení duševného života a jeho premene

08.08.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Táto kniha významného priekopníka pozitívneho myslenia ponúka jednoduchý, ale mimoriadne účinný spôsob, ako pripraviť vášho ducha do priameho kontaktu s univerzálnym duchom, ktorým je vševediace, vševedúce a všemohúceho kolektívne podVedomie ľudstva. Po tisícročia mal tento duch mnohé mená: Boh, príroda, nekonečná [...]

SR Nové Zámky Migranti Nelegálni Registrácia NRX

Migranti na Slovensku zostať nechcú. Sme chudobní, xenofóbni a nepohostinní

29.09.2023 18:00

Profesor Drbohlav pripomína, že migranti z chudobnejších krajín globálneho juhu, ktorí dnes prúdia do Európy, rozhodne pre Slovensko hrozbou nie sú.

migrácia

Pohrebisko detí a budúcnosti: Počet mŕtvych migrantov v Stredomorí sa toto leto strojnásobil

29.09.2023 17:57

Medzi migrantmi, ktorí prišli do Talianska od januára do septembra, bolo 11 600 maloletých bez sprievodu.

Nemecko počasie september najteplejší meranie DWD

September prepísal teplotné rekordy naprieč celou Európou

29.09.2023 16:59, aktualizované: 17:21

Najvyššiu teplotu 33,3 stupňa zaznamenali Nemci 12. septembra v meste Waghäusel.

Valentín H., vražda, Michalovce

Obžalovaný z vraždy ženy v Michalovciach skutok ľutuje, rozsudok padne o pár dní

29.09.2023 16:45

V prípade vraždy 46-ročnej ženy z 1. januára tohto roka v Michalovciach zazneli na Mestskom súde v Košiciach záverečné reči.

Dušan Fajnor

Piata dohoda od Don Miguel Ruiz hovorí o skeptickosti a načúvaní k druhému. Neverte mne, neverte sebe a neverte nikomu inému!!! Potiaľ, pokiaľ prežijete Prežitok Pravdy. Čo znamená prežitok bez ja, prežitok bez eGa na vlastnej koži, prežitok na vlastné oči...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 39837x
Priemerná čítanosť článkov: 632x

Autor blogu

Odkazy