Založ si blog

Jednota všetkého živého

Recenzie:

O čom pojednáva táto Kniha?

Čitateľ v tejto knihe nájde pasáže z Novej Zeme, ktoré sú podľa autora nesmierne inšpiratívné a preto má význam vraciať sa k ním viac krát. Nejde však o zhustenú verziu pôvodnej knihy, kedže niektoré výroky sú jemne pozmenené a skombinované odseky sú popreskupované často v inom poradí ako publikácií, z ktorej boli vybrané. Azda najväčší úžitok budú mať z tejto knihy tí, ktorí si novú zem prečítali už viackrát a hlboko na nich zapôsobila, pretože zrejme prežili určitý stupeň vnútornej transformácie. Cieľom tejto knihy je teda ďalej podnecovať a rozvíjať duchovnú premenu.

Kniha sa podrobne zaoberá aj:

Za hranicami myšlienok. Silou prítomného okamihu. Kto Som? Duchovným prepudením. Vnútorným priestorom. Cieľom vášho života. Budte prítomní. Vedomím. Vnútorným telom. Bytím v jednote so životom.

Top average – Čo táto kniha z polovice dala Dušanovi, v čom mu pomohla a kam ho nasmerovala?

Kniha má moc z polovice transformovať staré, známe, isté, bezpečné, žiarivé, zviazané vedomosti a múdrosti, dohody a presvedčania na nové, neznáme, neisté, nebezpečné, temné slobodné prežitky pravdy. Kniha ich Dušanovi z polovice dopomohla rozvíjať, z polovice nútila ho premýšľať, z polovice rozširuje jeho slovnú zásobu, z polovice vzdeláva  ho, vedome a s múdrosťou z polovice obohacuje. Kniha mu z polovice transformovala  skutky a činy spolu s výsledkami vedúce k slobode. Kniha Dušana miestami nudila a tak čítanie musel niekoľkokrát odložiť aby ju dočítal. Kniha bola miestami stratou času.

Myšlienky:

 • Kto teda Som? Som ten, kto to všetko vidí. Som vedomie, ktoré prechádza myšlienkam. Som priestor v ktorom myšlienky – alebo emócie a vnemy – vznikajú.
 • Keď prestanete rozdávať nálepky, alebo keď si ich len uvedomíte, ako sa správate, vznikne vo vás vnútorný priestor a zbavíte sa posadnutosti mysľou.
 • Vlastne by ste to vedomie, ktoré si uvedomuje hlas.
 • Keď prestanete svet okolo seba neustále pomenovať a nalepkovať, znova získate schopnosť vnímať zázraky.
 • Najväčším nepriateľom ega je prítomný okamih, čiže život ako taký.
 • Celý náš život sa odvíja v neprestajnej Prítomnosti.
 • Tým, že zo svojho vedomia eliminujete čas, súčasne eliminujete aj silu svojho eGa. To je pravé duchovné cvičenie.
 • Najpravdivejsie má nevyjadruje to, či som toto, alebo tamto, ale skutočnosť, že som.
 • Akceptuje teda pritomnú chvíľu a objavíte dokonalosť, ktorú nenarušia ani formy, ani plynutie času.
 • Uvedomenie je priestor v ktorom existujú myšlienky, keď si ten priestor uvedomí sám seba.
 • Oslobodiť sa od eGa nie je vôbec náročné, vlastne je to celkom jednoduché. Úplne stačí, ak si budete uvedomovať svoje myšlienky a emócie také, aké v skutočnosti sú.
 • Keď vedomie nie je úplne zahltené myšlienkami, nejaká jeho časť zostáva v nepodmienenom a bezforemnom, pôvodnom stave. To je vnútorný priestor.
 • Prázdne vedomie naznačuje nielen to, že ste sa oslobodili od eGa, ale aj to, že ste sa zbavili závislosti od vecí tohto sveta, čiže už vás nezaťažuje hmota a ani mazerializmus.
 • Uvedomte si, že dýchanie odvádza pozornosť od myšlienok a vytvára priestor.
 • Váš život má vnútorný i vonkajší cieľ. Vnútorný cieľ sa týka Bytia a je prvoradý. Vonkajší cieľ života sa týka vašej činnosti a je druhoradý.
 • Osvietené konanie znamená zosúladenie vášho vonkajšieho cieľa (toho, čo robíte) s vnútorným cieľom (so stavom duchovného prebudenia)
 • Iba Prítomnosť vás môže oslobodiť od eGa a prítomný môžete byť len Teraz a nie včera, či zajtra. Iba Prítomnosť vás môže zbaviť ťarchy minulosti a zmeniť stav vášho vedomia .
 • Nezáleží na tom, ako vaše telo vyzerá navonok, pretože pod vonkajšou formou sa nachádza intenzívne

Umenie sa ľahko učiť – metódy, ktoré vám uľahčia učenie

23.04.2024

Recenzie: Kniha: Umenie sa ľahko učiť – metódy, ktoré vám uľahčia učenie Autori: Kurt Tepperwein Vydavateľ: 2/2012 neznámy Zdroj: uložto.sk O čom pojednáva táto Kniha? Text zadnej strany: Metódy, ktoré vám uľahčia učenie. Učenie sa je ťažké! Bude však pre vás zábavou, ak využijete kombinácie metód profesora Kurta Teppperweina, ktoré vás naučia učiť sa: [...]

Hovory s Bohem 1

25.12.2023

Recenzie: Kniha: Hovory s Bohem 1 Autori: Neale Donald Watch Vydavateľ: Zdroj: ulozto.sk O čom pojednáva táto Kniha? Bestseller, v ktorom autor formou dialogu s Bohom hľadá odpovede na základné otázky viery, života a smrti. Dalším pokračováním tejto pútavej a rozhodne zajímavej knihy sú Walschovy Hovory s Bohom II. a Hovory s Bohom III. Kniha sa podrobne zaoberá [...]

Minutový manažer

29.11.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Táto opica mohli byť cudzím problémom. Táto kniha, jedna z najoslobodzujúcejších v nezvyčajnej Knižnici minitovéhi manažéra, dáva nezabudnuteľnú lekciu: ako ušetrí čas na veci, ktoré chcete a potrebujete urobiť. Autori ukazujú krok, po kroku, ako sa manažéri môžu oslobodiť od problémov, ktoré nepatria do ich kompetencie a [...]

Iskander, atómovky, jadrové zbrane

Rusi chcú zákaz zbraní vo vesmíre. Bezpečnostná rada OSN návrh rezolúcie neprijala

20.05.2024 23:50

Za návrh zahlasovalo sedem členov BR OSN, rovnaký počet bol proti a jedna krajina sa zdržala hlasovania.

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

dusan

Všímanie si oKamžiku za oKamžikom, momentu za momentom, oKamihu za oKamihom bez hodnotenia, súdenia, nálepkovania. Uvedomovať si kontakt so zemou a tak ukotvovávať sa v prítomnom oKamihu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 56007x
Priemerná čítanosť článkov: 824x

Autor blogu

Odkazy