Založ si blog

Jednota života – Inšpiratívný výber z novej zeme

Recenzie:

O čom pojednáva táto Kniha?

O inšpiratívnom výbere z Novej Zeme. Sú v nej pasáže z pôvodnej knihy vhodné pre inšpirativne alebo meditativne čítanie.

Kniha sa podrobne zaoberá aj:

Za hranicami myšlienok. Silou prítomného okamihu. Kto som? Prebudením. Vnútorným vesmírom. Životným cieľom. Vcelku prítomnosťou. Vedomím. Vnútorným telom. Jednotou života.

Top average – Čo táto kniha z polovice dala Dušanovi, v čom mu pomohla a kam ho nasmerovala?

Kniha má moc z polovice transformovať staré, známe, isté, bezpečné, žiarivé, zviazané vedomosti a múdrosti, dohody a presvedčania na nové, neznáme, neisté, nebezpečné, temné slobodné prežitky pravdy. Kniha ich Dušanovi z polovice dopomohla rozvíjať, z polovice nútila ho premýšľať, z polovice rozširuje jeho slovnú zásobu, z polovice vzdeláva  ho, vedome a s múdrosťou z polovice obohacuje. Kniha mu z polovice transformovala  skutky a činy spolu s výsledkami vedúce k slobode. Kniha Dušana miestami nudila a tak čítanie musel niekoľkokrát odložiť aby ju dočítal. Kniha bola miestami stratou času.

Lexikon:

 • Osvietené konanie – znamená zosúladenie vášho vonkajšieho cieľa (toho, čo robíte) s vnútorným cieľom (so stavom duchovného prebudenia

Myšlienky:

 • Keď prestaňte dávať „nálepky“, alebo keď si len uvedomíte, ako sa správate, vznikne vo vás vnútorný priestor a zbavíte sa posadnutosťou mysľou.
 • Existujú tri možnosti s ktorými pristupuje ego k pritomnemu okamihu. Buď ako k prostriedku na dosiahnutie nejakého cieľa, ako k prekážke alebo ako k nepriateľovi.
 • Za každým, keď svoje zvyčajné „nie“ životu, premeníte na „áno“ a pritomnemu oKamihu dovolíte, aby bol tým, čím je, rozpustite čas aj eGo.
 • Bezpodmienečná pravda o tom, kto skutočne som, nie je to, či som to, alebo tamto, ale to, že Ja som.
 • Uvedomenie je priestor, v ktorom myšlienky existujú, keď si tento priestor  uvedomí sám seba.
 • Keď už vedomie nie je úplne zahltené myšlienkami, nejaká jeho časť zostáva v nepodmienenom pôvodnom stave bez formy. To je vnútorný vesmír.
 • Buďte si vedomí svojho dychu. Uvedomujete si, že dýchanie odvádza pozornosť od myšlienok a vytvára priestor.
 • Vás život má vnútorný a vonkajší zmysel. Vnútorný sa týka Bytia a je prvotný. Vonkajší zmysel života sa týka vašej činnosti a je druhoradý.
 • Iba prítomnosť vás môže oslobodiť od eGa a prítomný môžete byť iba Teraz, nie včera alebo zajtra. Iba prítomnosť vás môže zbaviť ťarcha minulosti a zmeniť stav vášho vedomia.
 • Vedomie je inteligencia, organizovaný princíp v pozadí vznikajúcich foriem. Vedomie vytvára formy už milión rokov, aby sa mohlo vďaka nim prejavovať vo viditeľnom svete.
 • Najprv musíme vstúpiť do tela na to, aby sme mohli prekonať jeho hranice a zistiť, že ním nie sme.

Päť stupnov pripútanosti – Múdrosť Toltékov v modernom svete

17.09.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Veľa rokov som sa snažil žiť podľa obrazov, ktoré som si o sebe vytvoril, kým som objavil, že toto som ja – nepotrebujem nijaký príbeh. Som to naozaj ja. Som dokonalý práve v tejto chvíli, a to je všetko, čo potrebujem, aby som sa mohol tešiť zo života. Keď som to pochopil, mohol som si život ľubovoľne preorientovať, a to [...]

Velkolepý plán

28.08.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Hawking a Mlodinow ve své knize přístupným esejistickým stylem hledají odpověď na otázky, které připomínají spíše filozofické pojednání než kosmologický výklad: Proč jsme na světě? Proč vlastně vůbec něco existuje? Jaká je povaha reality? Jak to, že je vesmír tak přesně „vyladěn“, že je možné, abychom v něm [...]

Zázrak vášho ducha – Kniha o odhalení duševného života a jeho premene

08.08.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Táto kniha významného priekopníka pozitívneho myslenia ponúka jednoduchý, ale mimoriadne účinný spôsob, ako pripraviť vášho ducha do priameho kontaktu s univerzálnym duchom, ktorým je vševediace, vševedúce a všemohúceho kolektívne podVedomie ľudstva. Po tisícročia mal tento duch mnohé mená: Boh, príroda, nekonečná [...]

SR Nové Zámky Migranti Nelegálni Registrácia NRX

Migranti na Slovensku zostať nechcú. Sme chudobní, xenofóbni a nepohostinní

29.09.2023 18:00

Profesor Drbohlav pripomína, že migranti z chudobnejších krajín globálneho juhu, ktorí dnes prúdia do Európy, rozhodne pre Slovensko hrozbou nie sú.

migrácia

Pohrebisko detí a budúcnosti: Počet mŕtvych migrantov v Stredomorí sa toto leto strojnásobil

29.09.2023 17:57

Medzi migrantmi, ktorí prišli do Talianska od januára do septembra, bolo 11 600 maloletých bez sprievodu.

Nemecko počasie september najteplejší meranie DWD

September prepísal teplotné rekordy naprieč celou Európou

29.09.2023 16:59, aktualizované: 17:21

Najvyššiu teplotu 33,3 stupňa zaznamenali Nemci 12. septembra v meste Waghäusel.

Valentín H., vražda, Michalovce

Obžalovaný z vraždy ženy v Michalovciach skutok ľutuje, rozsudok padne o pár dní

29.09.2023 16:45

V prípade vraždy 46-ročnej ženy z 1. januára tohto roka v Michalovciach zazneli na Mestskom súde v Košiciach záverečné reči.

Dušan Fajnor

Piata dohoda od Don Miguel Ruiz hovorí o skeptickosti a načúvaní k druhému. Neverte mne, neverte sebe a neverte nikomu inému!!! Potiaľ, pokiaľ prežijete Prežitok Pravdy. Čo znamená prežitok bez ja, prežitok bez eGa na vlastnej koži, prežitok na vlastné oči...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 39848x
Priemerná čítanosť článkov: 633x

Autor blogu

Odkazy