Založ si blog

Jednota života – Inšpiratívný výber z novej zeme

Recenzie:

O čom pojednáva táto Kniha?

O inšpiratívnom výbere z Novej Zeme. Sú v nej pasáže z pôvodnej knihy vhodné pre inšpirativne alebo meditativne čítanie.

Kniha sa podrobne zaoberá aj:

Za hranicami myšlienok. Silou prítomného okamihu. Kto som? Prebudením. Vnútorným vesmírom. Životným cieľom. Vcelku prítomnosťou. Vedomím. Vnútorným telom. Jednotou života.

Top average – Čo táto kniha z polovice dala Dušanovi, v čom mu pomohla a kam ho nasmerovala?

Kniha má moc z polovice transformovať staré, známe, isté, bezpečné, žiarivé, zviazané vedomosti a múdrosti, dohody a presvedčania na nové, neznáme, neisté, nebezpečné, temné slobodné prežitky pravdy. Kniha ich Dušanovi z polovice dopomohla rozvíjať, z polovice nútila ho premýšľať, z polovice rozširuje jeho slovnú zásobu, z polovice vzdeláva  ho, vedome a s múdrosťou z polovice obohacuje. Kniha mu z polovice transformovala  skutky a činy spolu s výsledkami vedúce k slobode. Kniha Dušana miestami nudila a tak čítanie musel niekoľkokrát odložiť aby ju dočítal. Kniha bola miestami stratou času.

Lexikon:

 • Osvietené konanie – znamená zosúladenie vášho vonkajšieho cieľa (toho, čo robíte) s vnútorným cieľom (so stavom duchovného prebudenia

Myšlienky:

 • Keď prestaňte dávať „nálepky“, alebo keď si len uvedomíte, ako sa správate, vznikne vo vás vnútorný priestor a zbavíte sa posadnutosťou mysľou.
 • Existujú tri možnosti s ktorými pristupuje ego k pritomnemu okamihu. Buď ako k prostriedku na dosiahnutie nejakého cieľa, ako k prekážke alebo ako k nepriateľovi.
 • Za každým, keď svoje zvyčajné „nie“ životu, premeníte na „áno“ a pritomnemu oKamihu dovolíte, aby bol tým, čím je, rozpustite čas aj eGo.
 • Bezpodmienečná pravda o tom, kto skutočne som, nie je to, či som to, alebo tamto, ale to, že Ja som.
 • Uvedomenie je priestor, v ktorom myšlienky existujú, keď si tento priestor  uvedomí sám seba.
 • Keď už vedomie nie je úplne zahltené myšlienkami, nejaká jeho časť zostáva v nepodmienenom pôvodnom stave bez formy. To je vnútorný vesmír.
 • Buďte si vedomí svojho dychu. Uvedomujete si, že dýchanie odvádza pozornosť od myšlienok a vytvára priestor.
 • Vás život má vnútorný a vonkajší zmysel. Vnútorný sa týka Bytia a je prvotný. Vonkajší zmysel života sa týka vašej činnosti a je druhoradý.
 • Iba prítomnosť vás môže oslobodiť od eGa a prítomný môžete byť iba Teraz, nie včera alebo zajtra. Iba prítomnosť vás môže zbaviť ťarcha minulosti a zmeniť stav vášho vedomia.
 • Vedomie je inteligencia, organizovaný princíp v pozadí vznikajúcich foriem. Vedomie vytvára formy už milión rokov, aby sa mohlo vďaka nim prejavovať vo viditeľnom svete.
 • Najprv musíme vstúpiť do tela na to, aby sme mohli prekonať jeho hranice a zistiť, že ním nie sme.

Umenie sa ľahko učiť – metódy, ktoré vám uľahčia učenie

23.04.2024

Recenzie: Kniha: Umenie sa ľahko učiť – metódy, ktoré vám uľahčia učenie Autori: Kurt Tepperwein Vydavateľ: 2/2012 neznámy Zdroj: uložto.sk O čom pojednáva táto Kniha? Text zadnej strany: Metódy, ktoré vám uľahčia učenie. Učenie sa je ťažké! Bude však pre vás zábavou, ak využijete kombinácie metód profesora Kurta Teppperweina, ktoré vás naučia učiť sa: [...]

Hovory s Bohem 1

25.12.2023

Recenzie: Kniha: Hovory s Bohem 1 Autori: Neale Donald Watch Vydavateľ: Zdroj: ulozto.sk O čom pojednáva táto Kniha? Bestseller, v ktorom autor formou dialogu s Bohom hľadá odpovede na základné otázky viery, života a smrti. Dalším pokračováním tejto pútavej a rozhodne zajímavej knihy sú Walschovy Hovory s Bohom II. a Hovory s Bohom III. Kniha sa podrobne zaoberá [...]

Minutový manažer

29.11.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Táto opica mohli byť cudzím problémom. Táto kniha, jedna z najoslobodzujúcejších v nezvyčajnej Knižnici minitovéhi manažéra, dáva nezabudnuteľnú lekciu: ako ušetrí čas na veci, ktoré chcete a potrebujete urobiť. Autori ukazujú krok, po kroku, ako sa manažéri môžu oslobodiť od problémov, ktoré nepatria do ich kompetencie a [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

dusan

Všímanie si oKamžiku za oKamžikom, momentu za momentom, oKamihu za oKamihom bez hodnotenia, súdenia, nálepkovania. Uvedomovať si kontakt so zemou a tak ukotvovávať sa v prítomnom oKamihu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 57525x
Priemerná čítanosť článkov: 846x

Autor blogu

Odkazy