Založ si blog

Tajomstvo vzťahov – Majstrovstvo lásky

Recenzie:

O čom pojednáva táto Kniha?

V majstrovstve lásky opisuje Don Miquel Ruiz názory a domnienky založené na strachu, ktoré narušujú lásku a vedú k utrpeniu a drámam v našich vzťahoch. Na príkladoch umožňujúci hlboký ponor do problému nám Riuz vysvetľuje, ako si vyliečiť emociálne rany, ako znovu získať slobodu a radosť, na ktoré máme právo a ukazuje spôsob, ako vzkriesiť hravého ducha, ktorý je životne dôležitý pre vzťah naplnený láskou.

Majstrovstvo lásky vysvetľuje :

 • Prečo domestikacia, či krotenie a obraz dokonalosti vedú k sebaodmietaniu
 • Boj o moc, ktorý pomaly ničí väčšinu vzťahov
 • Prečo vyhľadávame lásku a ako nájsť lásku v našom vnútri
 • Ako sa konečne prijať a odpustiť sebe a ostatným

Kniha sa podrobne zaoberá aj:

Majster. Zranená myseľ. Strata nevinnosti. Človek, ktorý neveril v lásku. Chodník lásky, chodník strachu. Dokonalý vzťah. Čarovná kuchyňa. Majster sna. Sex: najväčší démon v pekle. Bohyňa lovu. Videnie očami lásky. Liečenie emociálneho tela. Boh vo vás.

Top average – Čo táto kniha z polovice dala Dušanovi, v čom mu pomohla a kam ho nasmerovala?

Kniha má moc z polovice transformovať staré, známe, isté, bezpečné, žiarivé, zviazané vedomosti a múdrosti, dohody a presvedčania na nové, neznáme, neisté, nebezpečné, temné slobodné prežitky pravdy. Kniha ich Dušanovi z polovice dopomohla rozvíjať, z polovice nútila ho premýšľať, z polovice rozširuje jeho slovnú zásobu, z polovice vzdeláva  ho, vedome a s múdrosťou z polovice obohacuje. Kniha mu z polovice transformovala  skutky a činy spolu s výsledkami vedúce k slobode. Kniha Dušana miestami nudila a tak čítanie musel niekoľkokrát odložiť aby ju dočítal. Kniha bola miestami stratou času.

Poznámky:

Tri pravidlá pravdy:

 1. Neverte mi
 2. Neverte sebe samému
 3. Neverte Nikomu

Lexikon:

Emociálne telo – ma strach

Fyzické telo – ma bolesť

Emocialný jed – nahromadená zlosť, nenávisť, strach a pod…

Parazit – emocialny jed, jeho potravou sú emócie pochádzajúce zo strachu.

Dva hlavné zdroje emócií – strach a láska

Strach – chodník strachu, hnev, zúrivosť, ľútosť…

Láska – chodník lásky, mať rád, milovať

Chodník strachu – negatívne emócie, emociálne jedy, bolesti, utrpenie

Chodník lásky – pozitívne emócie, šťastie

Odpad – myšlienky a názory, dohody a presvedčenia, osobný sen

Otvoriť sa srdcom – ticho načúvať, dať celú dušu

Otvoriť sa mozgom – vyjadrovať sa trnasfornovanou pisanou a hovorenou rečou, dať celého ducha

Otvoriť sa kožou – emociálne transformované správanie sa, chovanie sa, reagovanie, skutok, čin potreba

Pravda – skalpel, otvára a lieči rany

Pravda – nepotreba ju potvrdzovať, vysvetľovať, je taká, aká je

Rana – emociálna bolesť

Vyliečená rana – odpustenie tým, čo nám spôsobili ranu

Emocialny jed – strach

Oči pravdy – nazeranie očami pravdy

Liečenie – pravda, odpustenie, sebaláska

Vedomosti – umožňujú komunikáciu s ostatnými

Múdrosti – umožňujú načúvať srdcom, byť sám sebou, byť takí, akí sme tu a teraz

Myšlienky:

Majster

 • Majster žije v každom z nás, keď dávate jedlo tomu, kto hladuje, keď dávate vodu tomu, kto je smädný, keď prikrývate toho, komu je zima. Dávate svoju lásku Majstrovi.

Zranená myseľ

 • Aby chránili svoje emociálne rany a zo strachu, že im niekto ublíži, vytvárajú si ľudia v mysli niečo sofistikované: veľký systém popierania. V tom systéme popierania sa z nás stávajú dokonalý klamári. Klameme tak dokonale, že klameme aj sami sebe a dokonca tým vlastným lžiam aj veríme.

Strata nevinnosti

 • Ľudia využívajú strach na domestikaciu ľudí a náš strach rastie s každou zažitou nespravodlivosťou. Pocit nespravodlivosti je nožom, ktorý otvára ránu v našom emocialnom tele. Emocialny jed vytvára naša reakcia na to, čo pokladáme za nespravodlivosť. Niektoré rany sa zahoja, iné sa budú  infikovať ďalším a ďalším jedom.

Človek, ktorý neveril v lásku

 • Hovoril, že láska je, ako droga, dokáže vás priviesť do extázy, ale vytvára silný návyk. Môžete sa stať silné závislí od lásky, ale čo sa stane, ak svoju dennú dávku lásky nedostanete? Je to rovnaké, ako s drogou, potrebujete každodennú dávku.

Chodník lásky, chodník strachu

 • Keď sa vďaka uvedomeniu ocitnete na chodníku strachu, môžete svoju pozornosť upriamiť na chodník lásky. Stačí len uvidieť, kde ste, len zmeniť svoju pozornosť a zmení sa všetko okolo vás.

Dokonalý vzťah

 • Nemôžeme zmeniť iných ľudí, buď ich milujete takých, akí sú, alebo ich nemilujete. Prijímate ich takých, akí sú, alebo ich neprijimate. Snaha zmeniť ich, aby boli takí, akých chcete mať je ako snaha zmeniť psa na mačku, či mačku na koňa. Taká je skutočnosť. Sú takí, aký sú. Aj vy ste takí, aký ste.

Čarovná kuchyňa

 • Vaše srdce je ako čarovná kuchyňa. Keď ho otvoríte, máte všetku lásku, ktorú potrebujete. No, ak ste hladní po láske a tú lásku ochutnáte, urobíte pre ňu všetko, čo je vo vašich silách. Možno ste v takej núdzi, že za trochu pozornosti dáte celú vašu dušu.

Majster sna

 • Váš život je materializáciou vášho osobného sna. Keď dokážete zmeniť program svojho osobného sna, môžete sa stať majstrom sna. Majster sna vytvára majstrovské dielo života. Pre majstra sna je však sen veľkou výzvou, lebo ľudia sa stávajú otrokmi vlastných snov.

Sex: najväčší démon v pekle

 • Ľudstvo hromadí množstvo vedomostí, všetky názory, morálne zásady a pravidlá získavame od svojej rodiny, spoločnosti, náboženstva. A na tých vedomostiach sa zakladá väčšina nášho správania, väčšina našich pocitov. Vytvárame si anjelov a démonov a tým najväčším démonom sa v pekle, samozrejme stáva sex.

Bohyňa lovu

 • Ľudia polujú na lásku… Lásku vyhľadávame u ľudí ako sme my, v očakávaní, že ju od nich získame, ale títo ľudia sú na tom rovnako ako my. Ani oni nemajú rady sami seba, koľko lásky teda od nich získať?

Videnie očami lásky

 • Možno povedať, že oči vyjadrujú všetko, čo cítite. Keď ste nahnevaní, vidíte svet očami hnevu. Keď ste smutní vidíte svet očami smútku a smutné bude všetko, čo vnímate. Keď však máte oči lásky, vidíte všade okolo seba i lásku.

Liečenie emociálneho tela

 • Pravda je ako skalpel, lebo je bolestivé otvárať všetky naše rany a odhaliť všetky tie lži. Rany na našom emocialnom tele sú pokryté systémom popierania, systémom lži, ktorý sme si vytvorili, aby sme tieto rany chránili. Keď sa na svoje rany pozrieme očami pravdy, dokážeme ich konečne vyliečiť.

Boh vo vás

 • Keď viete, že tá sila, ktorá je Život, je vo vašom vnútri, prijímate svoju božskú podstatu a napriek tomu ste skromní, lebo vidíte, že rovnaká božská podstata je v každom z nás. Chápete aké je ľahké porozumieť Bohu, lebo všetko je prejavom Boha.

Modlitby

 • Počínajúc dneškom a postupne natrvalo pomáhaj nám zväčšovať silu našej lásky, aby sme mohli vytvárať majstrovské dielo – náš vlastný život. Dnes ti Stvoriteľ, dávame všetku našu vďačnosť a lásku, lebo ty si nám dal život.
 • Amen.

Päť stupnov pripútanosti – Múdrosť Toltékov v modernom svete

17.09.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Veľa rokov som sa snažil žiť podľa obrazov, ktoré som si o sebe vytvoril, kým som objavil, že toto som ja – nepotrebujem nijaký príbeh. Som to naozaj ja. Som dokonalý práve v tejto chvíli, a to je všetko, čo potrebujem, aby som sa mohol tešiť zo života. Keď som to pochopil, mohol som si život ľubovoľne preorientovať, a to [...]

Velkolepý plán

28.08.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Hawking a Mlodinow ve své knize přístupným esejistickým stylem hledají odpověď na otázky, které připomínají spíše filozofické pojednání než kosmologický výklad: Proč jsme na světě? Proč vlastně vůbec něco existuje? Jaká je povaha reality? Jak to, že je vesmír tak přesně „vyladěn“, že je možné, abychom v něm [...]

Zázrak vášho ducha – Kniha o odhalení duševného života a jeho premene

08.08.2023

Recenzie: O čom pojednáva táto Kniha? Táto kniha významného priekopníka pozitívneho myslenia ponúka jednoduchý, ale mimoriadne účinný spôsob, ako pripraviť vášho ducha do priameho kontaktu s univerzálnym duchom, ktorým je vševediace, vševedúce a všemohúceho kolektívne podVedomie ľudstva. Po tisícročia mal tento duch mnohé mená: Boh, príroda, nekonečná [...]

Nemecko počasie september najteplejší meranie DWD

September prepísal teplotné rekordy naprieč celou Európou

29.09.2023 16:59, aktualizované: 17:21

Najvyššiu teplotu 33,3 stupňa zaznamenali Nemci 12. septembra v meste Waghäusel.

Valentín H., vražda, Michalovce

Obžalovaný z vraždy ženy v Michalovciach skutok ľutuje, rozsudok padne o pár dní

29.09.2023 16:45

V prípade vraždy 46-ročnej ženy z 1. januára tohto roka v Michalovciach zazneli na Mestskom súde v Košiciach záverečné reči.

dengue

Najhoršia epidémia vôbec. Dengue v Bangladéši zabila tento rok tisíc ľudí

29.09.2023 16:35

Mimoriadne daždivé monzúnové obdobie šírenie horúčky uľahčilo.

nehoda autobusu

Pri Liverpoole sa prevrátil autobus plný školákov: Dve obete a dve deti v kritickom stave

29.09.2023 16:21, aktualizované: 17:06

Štrajkujúci zdravotníci prerušili štrajk a ponúkli pomoc.

Dušan Fajnor

Piata dohoda od Don Miguel Ruiz hovorí o skeptickosti a načúvaní k druhému. Neverte mne, neverte sebe a neverte nikomu inému!!! Potiaľ, pokiaľ prežijete Prežitok Pravdy. Čo znamená prežitok bez ja, prežitok bez eGa na vlastnej koži, prežitok na vlastné oči...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 39826x
Priemerná čítanosť článkov: 632x

Autor blogu

Odkazy